Hajdy do postýlky

Ahojky novináři,

 

zdraví Vás Hajdy, který si pro Vás připravil tiskovou zprávu o tom, jak se interaktivní skřítek rozhodl najít si šikovného nakladatele v internetové aukci.

 

 

 

Dne 18.6.2007 byla vydána následující tisková zpráva:

PDF verze tiskové zprávy (49 kB)

 
Interaktivní kniha „Hajdy do postýlky“ si hledá svého nakladatele prostřednictvím internetové aukce
Skřítek Hajdy zahájil internetový konkurz na nakladatele knihy pro děti
 
Brno, 18. června 2007. Dnes byla spuštěna webová stránka www.hajdydopostylky.cz, jejímž prostřednictvím si skřítek Hajdy hledá nakladatelství, které zajistí nejlepší podmínky pro vydání knihy, kvůli které se budou večer děti těšit do svých postýlek.
 
 
Internetová aukce vydavatelských práv
 
Na dnes spuštěných webových stránkách www.hajdydopostylky.cz přichází skřítek Hajdy s nápadem, který mění zažité způsoby spolupráce autorů a nakladatelů knih. Až dosud nakladatel naléhal na své osvědčené autory, aby mu dodali další titul, nebo vyčkával, zda k němu nezabloudí nový autor se svým rukopisem. Na druhé straně autor obcházel či obesílal jedno nakladatelství po druhém a obvykle přistoupil na podmínky prvního nakladatele, který mu přislíbil vydání jeho díla.
 
Prostřednictvím internetové aukce se celý proces navázání spolupráce nejen značně urychlí, ale i zefektivní díky možnosti operativně reagovat na nabídky všech zúčastněných. Spisovateli navíc umožňuje zmapovat poptávku po jeho díle a zvyšuje šanci, že pro svou knihu nalezne nejvhodnějšího nakladatele.
 
S připravovanou publikací „Hajdy do postýlky“ se nakladatelé dětských knih mohou podrobně seznámit ještě před vstupem do aukce. Vedle anotace knihy je jim dána k nahlédnutí ukázková kapitola s hotovým textem, ilustracemi a návrhem layoutu.
  
Aukce práv na vydání knihy „Hajdy do postýlky“ v České republice bude zahájena 19.6.2007 v 6:00 hodin. Své nabídky mohou nakladatelé zasílat a navyšovat do 31.7.2007 12:00 hodin. Nejpozději do 5.8.2007 bude vyhlášen výsledek aukce. Kromě výše autorského honoráře za prodaný výtisk zahrne autor knihy do hodnocení i další údaje z nabídek (náklad, marketingová podpora, cena výtisku apod.).
 
 
Interaktivní kniha „Hajdy do postýlky“
 
Hajdy je skřítek, díky kterému se děti těší, až půjdou večer do postýlky. To proto, že si s Hajdym povídají, hrají a prožívají roztodivná dobrodružství. Kniha je totiž interaktivní – hraje si s dětskou fantazií, podněcuje dialog rodičů s dětmi a přináší i krapánek výchovna. To vše je servírováno neobvyklým způsobem, do hry jsou vtáhnuti také tátové a mámy, kteří textu knihy vdechují život. 

 

 

 

Více informací získáte na adrese: www.hajdydopostylky.cz.

Kontakt: Albert Bush, albertbush@hajdydopostylky.cz.

Hajdy do postýlky
TOPlist